Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостьова книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

І вiддiл
Ф.Мендельсон-Бартольді – Симфонія № 3 „Шотландська”
ІI вiддiл
Д.Обер – Увертюра до опери „Німа з Портічі”(“Фенелла”)
Е.Гріг – Сюїта з музики до п’єси Бьорнсона „Сігурд Хрестоносець”
(„Сігурд Юрсольфар”)
Ж.Массне – Сцена з листами з опери „Вертер”
К.Сен-Санс – Арія Даліли з опери „Самсон і Даліла”

Алла Позняк АЛЛА ПОЗНЯК - меццо-сопрано

закінчила Харківський державний інститут мистецтв імені І.П.Котляревського. Її педагогами були Тамара Веске (сольний спів) і Діана Гендельман (камерний спів). Нині вона проходить стажування у В’ячеслава Лупалова.

З 2004 року Алла Позняк – солістка Національної опери України.

В її репертуарі – провідні партії в операх: Дж.Верді - Амнеріс („Аїда), Азучена („Трубадур”), Ульріка („Бал-маскарад”), Фенена („Набукко”), Магдалена (Ріголетто”), П.Чайковського – Любов Кочубей („Мазепа”), Поліна і Миловзор („Пікова дама”), Ольга („Євгеній Онєгін”), Р.Вагнера – Ерда („Золото Рейна”), Фрікс („Валькірія”), а також Марина Мнішек („Борис Годунов” М.Мусоргського), Любаша („Царева наречена” М.Римського-Корсакова), Кончаківна („Князь Ігор” О.Бородіна), Ч’єкка („Джоконда” А.Понк’єллі), Йоховеда („Мойсей” М.Скорика).

Вона – дипломант Міжнародного конкурсу вокалістів імені А.Дворжака в Чехії (1997), лауреат І Міжнародного конкурсу оперних співаків імені І.Алчевського у Харкові (1999). Брала участь у музичних фестивалях: „Харківські асамблеї”, „Харків мистецький”, імені С.Рахманінова у Харкові і Москві, імені Ф.Шаляпіна (Казань), „Самарська весна” (Самара), молодих оперних співаків, італійської опери і „Прем’єри сезону” в Києві, „Контрасти” (Львів), імені І.Алчевського в Луганську та інших. Гастролювала з театром і виступала з концертами у Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі, Росії, містах України.
Анатолій Калабухін АНАТОЛІЙ КАЛАБУХІН

Анатолій Васильович Калабухін - народний артист України, професор.

Народився 21 червня 1930 року в місті Луганську. З 1945 року по 1948 рік навчався у Луганському музичному училищі, з І948 року по 1953 рік – студент Харківської державної консерваторії. У 1953 році почав працювати диригентом Харківського державного академічного театру опери і балету імені М.В.Лисенка і викладачем Харківської державної консерваторії. З 1968 року по 1973 рік працював головним диригентом симфонічного оркестру Харківської філармонії.

У 1973 році він був призначений головним диригентом Харківського академічного театру опери і балету імені М.В Лисенка. З І978 року працює завідувачем кафедри оперної підготовки Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П. Котляревського (нині - університету), а також диригентом Харківського державного академічного театру опери і балету імені М.В.Лисенка.

В театрі і оперній студії Харківського державного університету мистецтв він здійснив постановки близько 100 оперних і балетних вистав. Серед них: „Тарас Бульба”, „Утоплена” М.Лисенка, „Назар Стодоля” К.Данькевича, „Катерина” М.Аркаса, „Волзька балада” Г.Жуковського, „Альпійська балада” В.Губаренка, „Пікова дама”, „Чародійка” П.Чайковського, „Любов до трьох апельсинів”, „Дуенья” С.Прокоф'єва, „Дон Жуан”, „Весілля Фігаро” В.А.Моцарта, „Аїда”, „Бал-маскарад” Дж.Верді, „Самсон і Даліла” К.Сен-Санса, „Продана наречена” Б.Сметани, „Розумниця” К.Орфа та інші.

Виступав із симфонічними оркестрами Києва, Тбілісі, Алма-Ати, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Ялти, Луганська, Єкатеринбурга, Нижнього Новгорода.

Диригував балетом “Спартак” А.Хачатуряна у Кремлівському палаці (м.Москва). Здійснив постановку опери „Казка про мертву царівну та семеро богатирів” В.Плешака у Музичному театрі Санкт-Петербурзької консерваторії. Неодноразово гастролював з ХАТОБ імені М.В.Лисенка у країнах Західної Європи.

Серед тих, хто отримав фах оперного співака під керівництвом А.В.Калабухіна, – народні артисти України Г.Ципола, О.Востряков, Г.Горюшко, Г.Калікін, народні артисти Росії, солісти Великого театру Росії І.Журіна, Л.Сергієнко, В.Вєрєсніков та інші.

Багато років вірною супутницею життя диригента була його дружина – народна артистка України, солістка Харківської опери, професор Харківського університету мистецтв імені І.П.Котляревського ІРИНА ДМИТРІВНА ЯЦЕНКО, пам’яті якої присвячено концерт.

 
Розробка сайту: LineCore