Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Фотогалерея
  Преса
  Партнери
  Гостева книга
  Контакти
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ЮВІЛЕЙНИЙ ГАЛА-КОНЦЕРТ ДО 90-РІЧЧЯ 3 ДНЯ ЗАСНУВАННЯ НЗАСО УКРАЇНИ Г.МАЛЕР - Симфонія №2

ІРИНА СЕМЕНЕНКО
Ірина Семененко

Народилася в Києві. Початкову музичну освіту здобула як піаністка. Продовжила навчання на вокальному відділі Київського музичного училища імені Р.М. Глісера, а у 1990 році закінчила вокальний факультет Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського (клас професора, заслуженої артистки України Н.Й.Захарченко).

Лауреат Українського конкурсу (м. Хмельницький, 1990) та Міжнародного конкурсу в Польщі (1995).

З 1990 року Ірина Семененко - солістка Національної опери України. До її репертуару входять понад 20 провідних партій в операх: "Євгеній Онєгін", "Фауст", "Кармен", "Травіата", "Ріголетто", "Богема", "Мадам Баттерфляй" та ін.

Ірина Семененко активно гастролює в Україні і за її межами. Окрасою творчого доробку співачки є великий камерний репертуар.

У 2004 році Національний симфонічний оркестр України на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка вперше здійснив постановку опери "Сестра Анжеліка" Дж.Пуччіні, у якій Ірина Семененко з успіхом виконала партію Анжеліки.

Заслужена артистка України (2000).
АНЖЕЛІНА ШВАЧКА
Анжеліна Швачка

Народилася в Дніпропетровську. Закінчила Дніпродзержинське музичне училище за фахом "хорове диригування". З 1990 року по 1997 рік навчалася вокалу у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського в класі професора, народної артистки СРСР Галини Туфтіної.

Лауреат міжнародних конкурсів у Німеччині (1997), Азербайджані (1998), Росії (Санкт-Петербург - 1999, Москва - 2002), Фінляндії (2000), Естонії (2006).

З 1997 року Анжеліна Швачка - солістка Національної опери України. У її репертуарі - провідні партії в операх "Кармен", "Аїда", Бал-маскарад", "Набукко", "Самсон і Даліла", "Пікова дама", "Борис Годунов", "Царева наречена", "Кощій Безсмертний" та інші, а також партія альта у "Реквіємі" Дж.Верді.

Співачка активно гастролює в Україні і поза її межами.

Заслужена артистка України (2001).
Національна заслужена академічна капела України “Думка”
http://dumkacapela.com/

Національна заслужена академічна капела України “Думка” – еталон хорового виконавства та законодавець традицій хорової справи в сучасній Україні. Створена 1919 року як Державна українська мандрівна капела і очолювана у різні часи такими корифеями, як Нестор Городовенко, Олександр Сорока, Павло Муравський, Михайло Кречко, “Думка” сформувала потужні хорові традиції та власний виконавський стиль. З 1984 року на чолі капели – провідний український хормейстер, Народний артист України, академік Академії мистецтв, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, професор Євген Савчук.

Якщо б виникла необхідність визначити творчу неповторність “Думки” та її керівника одним словом, то найбільше їхньому творчому кредо відповідало б слово “універсалізм”. Універсалізм капели гідний подиву; він проявляється, насамперед, у репертуарній політиці, що свідомо формується Євгеном Савчуком. Принаймні дві сфери є тут визначальними. Перша – це музика для хору a cappella. Традиційні для репертуару українських хорових колективів обробки народних пісень співіснують у програмах концертів та численних записах “Думки” з музикою західноєвропейського Відродження; надбання національної духовної спадщини (твори М.Дилецького, М.Березовського, А.Веделя, Д.Бортнянського, М.Лисенка, К.Стеценка, М.Леонтовича) – зі зразками російського романтизму (духовні композиції П.Чайковського, О.Архангельського, С.Рахманінова).

Друга сфера репертуарного всесвіту “Думки” – вокально-симфонічна музика. І тут універсалізм колективу викликає захоплене здивування: здається, немає серед шедеврів світової музики різних часів та народів такого твору, який би не виконувався капелою. “Страсті за Матфієм” Й.С.Баха та “Прометей” О.Скрябіна, Дев’ята симфонія Л.Бетховена та “Credo” Кш. Пендерецького, “Пори року” Й.Гайдна та “Реквієм” Дж. Верді, композиції А.Вівальді, В.Моцарта, Й.Брамса, О.Бородіна, Г.Малера, С.Танєєва, І.Стравінського, А.Шнітке – постійно знаходяться в репертуарному активі “Думки”.

“Думка” не тільки еталонно інтерпретує загальновизнані у світі класичні шедеври, формуючи унікальний слов’янський варіант їхнього прочитання – сповнений щирого ліризму, чаруючий красою тембрів, вражаючий досконалістю строю, гнучкістю темпів та багатством динамічної палітри. “Думка” під орудою Євгена Савчука є першим, а часто і єдиним виконавцем багатьох творів сучасних українських композиторів. Серед останніх прем’єр “Думки” в цій галузі – “Диптих” та “Реквієм для Лариси” В.Сильвестрова, “Бабин Яр”, “Панахида” та “Слово про Ігорів похід” Є.Станковича, “Палімпсести” Ю.Ланюка…

Нині «Думка» знаходиться на хоровому Олімпі. Переконатись у цьому могли слухачі Італії та Польщі, Австрії та Швейцарії, Німеччини та Голландії, Франції та США, Іспанії та Канади, Бельгії та Великобританії. Досягши загальносвітового визнання та набувши незаперечного авторитету, капела щоразу – у кожному концерті, кожним виступом, кожним записом, – підтверджує свій унікальний рівень та статус, в підтвердження цього є номінація за краще хорове виконання премії “GRAMMY” (США) за 2004 рік.

Кожний виступ «Думки» – це свято високої музики, внесок до духовної скарбниці людства, вияв творчого генію України.

Юрій Чекан, кандидат мистецтвознавства


>ВОЛОДИРИР СІРЕНКО
Володимир Сіренко

Дипломант Міжнародного конкурсу диригентів у Празі (1990 р.), заслужений діяч мистецтв України (1997р.), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2001р.), заслужений діяч мистецтв Росії (2002р.)

Закінчив Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського у 1989р.(оперно-симфонічне диригування, клас професора Алліна Власенка)

З 1989р.- асистент диригента, з 1990р. диригент Державного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.

З 1991 по 1999р.- художній керівник та головний диригент заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України.

З 1999р.– головний диригент, а з 2000р.- художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.

З 2008р. - НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ.

Диригував такими відомими колективами: Лондонським Королівським симфонічним оркестром, академічним симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, академічним симфонічним оркестром Московської філармонії, симфонічним оркестром Братіславського радіо, Sinfonia Varsovia.

Гастролював у таких країнах: Бельгія, Болгарія, Великобританія, Італія, Іспанія, Корея, Німеччина, Нідерланди, Польща, Росія, Словаччина, США, Франція.

Диригував на всесвітньовідомих сценах: Великий зал Московської консерваторії, Великий зал Санкт-Петербурзької філармонії, Концертгебау (Амстердам, Нідерланди), Опера – Комік та театр на Єлісейських Полях ( Париж, Франція), Сеул – Артцентр (Корея), зал Королеви Єлізавети (Антверпен, Бельгія), зал Народової філармонії (Варшава, Польща), Барбікян (Лондон).

Має більше 200 записів у фондах Українського Радіо та записи на компакт-дисках серед яких: Бетховен - симфонія №9, Моцарт – Реквієм, Дворжак – симфонії №7, №9, Верді – Реквієм, Сільвестров – Реквієм та інші.

 
Розробка сайту: LineCore