Головна
  Концерти
Оркестр
Історія оркестру
  Дискографія
  Мультимедія
Інформація
про діяльність
  Контакти
 
 
 
 
 
 

 

  Диригенти, солісти

ВОЛОДИМИР КРАЙНЄВ
Піаніст, педагог, музичний та громадський діяч, лауреат міжнародних конкурсів, професор Вищої школи музики і театру у м. Ганновері (Німеччина), Народний артист СРСР, Народний артист України.Творчість всесвітньо відомого музиканта пов'язана з Україною. Саме тут, у Харкові, розпочалося професійне сходження юного Володі Крайнєва на музичний ОЛІМП. У 2000 році відбувся ювілейний V Міжнародний конкурс юних піаністів Володимира Крайнєва. З 1995 року існує Українська філія Міжнародного благодійного фонду допомоги юним піаністам, ініціатором та президентом якого виступає цей видатний музикант. Любителі класичної музики столиці вже звикли і не уявляють собі київської золотої осені без мистецьких сюрпризів, які щороку дарує Міжнародний музичний фестиваль «Володимир Крайнєв запрошує…».


ОЛЕГ КРИСА
Український скрипаль Олег Криса, визнаний у колишньому Радянському Союзі як талановитий соліст, камерний музикант і педагог, дебютував в Америці в Карнегі-хол у1971 році. Видатний учень Давида Ойстраха – Олег Криса виграв головні призи на міжнародних конкурсах імені Венявського, Чайковського та у Монреалі і був переможцем Міжнародного конкурсу імені Паганіні.Як соліст, Олег Криса виступав у головних музичних центрах всього світу з найвідомішими оркестрами, диригентами і ансамблями .Прихильник сучасної музики, він тісно співпрацював зі Шнітке, Сильвестровим, Скориком, Балеєм і Артьомовим та здійснив прем'єрне виконання їхніх творів, багато з яких були написані спеціально для нього. Олег Криса розпочав свою викладацьку діяльність як декан скрипкового факультету Київської державної консерваторії. Згодом був професором Інституту Гнєсіних та Московської державної консерваторії. Нині він – професор по класу скрипки у Східній школі музики в Рочерстері (штат Нью-Йорк).


ХІСАКО КАВАМУРА
Народилася 10 травня 1981р. в Японії, м. Осека. З 1998 р. навчається у професора В.Крайнєва у Вищій школі музики та театру, м. Ганновер. 1994 ,1996 ,1999рр. – заохочувальні премії на конкурсі «Товариство Шопена» та Міжнародному музичному фестивалі Дітценбаха. 1999р. – І премія на «Європейському конкурсі Шопена» (Дармштадт), 2001р. – премія за гру Сонати № 2 С. Прокоф'єва на Міжнародному музичному конкурсі в Терні. 2003р.– ІІІ премія конкурсу «Geza Anda» (Цюріх).2002 року вийшов диск з творами Моцарта, Шуберта та Прокоф'єва.


НАЦІОНАЛЬНА ЗАСЛУЖЕНА АКАДЕМІЧНА КАПЕЛА УКРАЇНИ «ДУМКА»
Один з найкращих мистецьких колективів України, заснований 1919 року. Майже все творче життя капели проходить у гастрольних подорожах по містах та селах України, де звучать народні пісні, шедеври вітчизняної і світової професійної музики. Зокрема, це твори А.Веделя, Д.Бортнянського, Б.Лятошинського, Є.Станковича, О.Кошиця, Л.Ревуцького та інші. В репертуарі капели твори Ф.Генделя, Й.С.Баха, В.А.Моцарта, І.Стравинського, Л.Бетховена, Й.Гайдна та ін.1981 року за великі успіхи у пропаганді української музики «Думці» присуджено Державну премію України імені Т.Г. Шевченка. В різний час капелою керували кращі хормейстери. Це –її засновник і перший художній керівник Н.Городовенко та М.Вериківський, П.Муравський, П.Гончаров, В.Минько, Ю.Петровський, О.Сорока, М.Кречко, В.Іконник. З 1984 р. колектив очолює народний артист України Є.Савчук. Протягом останніх років було виконано и записано на грамплатівки та у фонд Українського радіо й телебачення масштабні вокально-симфонічні твори, велику програму української духовної музики, «Українські колядки та щедрівки».


ВОЛОДИМИР СІРЕНКО
Народився 1 листопада 1960 року в Полтавській області. З 1980р. до 1989 р. навчався у Київській державній консерваторії (клас професора А. Власенка). Отримав диплом оперного та симфонічного диригента. 1983 р. вперше виступив на сцені Київської філармонії. З 1989 до 1993 р. – диригент Національного симфонічного оркестру України. У 1990 р. став фіналістом Міжнародного конкурсу у Празі. З 1991 до 1999 р. працює художнім керівником та головним диригентом оркестру Національної радіокомпанії України. У 1997 році нагороджується премією «Видатні особистості мистецтва». З 1999р.– головний диригент Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. З 2000 р. –художній керівник, директор та головний диригент оркестру. З 1989 до 2000 р. виступав у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, США, Південній Кореї, Польщі, Словенії, Росії. У 2001 р. став Лауреатом Національної премії України імені Т.Г. Шевченка. Володимиром Сіренком зроблено понад 200 записів до фонду Українського радіо.


НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАСЛУЖЕНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР УКРАЇНИ
Відомий як Український державний симфонічний оркестр до 1994 р. є одним з найкращих симфонічних оркестрів Східної Європи. Оркестр був заснований у 1918 р. Радою міністрів України. Першим диригентом був Олександр Горілий. Натан Рахлін був художнім директором оркестру протягом 25 років. Стефан Турчак, Володимир Кожухар, Ігор Блажко та Теодор Кучер диригували оркестром як головні диригенти.З 3 квітня 1999 р. головним диригентом оркестру є Володимир Сіренко. Серед інших диригентів, які працювали з Національним симфонічним оркестром України, були Леопольд Стоковський, Курт Сандерлінг, Євгеній Мравінський, Кирило Кондрашин, Євгеній Світланов, Геннадій Рождественський. За час існування оркестру його солістами були: Артур Рубінштейн, Ієгуді Менухін, Ісаак Стерн, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Мстислав Ростропович, Еміль Гілельс, Леонід Коган, Гідон Кремер, Олег Криса, Монсерат Кабальє, Хосе Карерас. Протягом кількох останніх років оркестр записав понад 40 компакт-дисків. 1994 р. австралійська звукозаписуюча компанія «АВС» визнала запис Національного симфонічного оркестру України – симфоній Бориса Лятошинського № 2 й 3 – кращим записом року. Оркестр гастролював з концертами в Австралії, Австрії, Чехії, Франції, Німеччині, Великобританії, Польщі, Росії, Словаччині ,Іспанії, Бельгії та Швейцарії.Національний симфонічний оркестр України нараховує 98 музикантів.


МІШЕЛЬ ДАЛЬБЕРТО
Мішель Дальберто навчався у Владо Перлемутера, у свою чергу учня і послідовника великого Альфреда Карто. Ним були здобуті перші премії на двох престижних міжнародних конкурсах музикантів: на Конкурсі ім.. Клари Хаскіл у Монтре (1975 р.) і на Конкурсі у Лідсі (1978 р.). Ці перемоги визначили його подальшу кар'єру соліста світового рівня: він грає з оркестрами під керівництвом славетних диригентів, його запрошують на найбільші музичні фестивалі.Мішель Дальберто є художнім керівником Академії – фестивалю «Арк», крім того очолює журі Конкурсу імені Клари Хаскіл. У 1996 році він був нагороджений Національним Орденом Франції «За заслуги». Дискографія Мішеля Дальберто містить як камерну музику у сольному виконанні (усі твори для фортепіано Шуберта, п'єси Ліста), так і твори для фортепіано з оркестром (Шуман, Брамс, Франк…). Він є володарем престижних нагород за найкращі звукозаписи: премії «Золотий діапазон» та Гран-Прі «Нової академії дисків».Мішель Дальберто добре відомий в Росії та Україні, 1997 року відбулися його гастролі в Санкт-Петербурзі та Москві, де він грав у Великому залі консерваторії. У 1999 році піаніст виступив разом з квартетом «Кастаньєти» у Малому залі Московської консерваторії, а потім, вже з сольними концертами – у Саратові та у Казані.Він працював з багатьма сучасними кращіми оркестрами під керівництвом таких диригентів як Матіас Бамерт, Франс Бругген, Рудольф Баршай, Сільвіан Камбрелінг, Колін Девіс, Шарль Дютуа, Гунтер Хербіг, Марек Яновський, Юрій Темірканов та ін.Від початку своєї кар'єри Мішель Дальберто активно брав участь у звукозаписах. Його перший сольний запис сонати Шуберта виграв Гран-Прі Академії Чарльза Кроса. На даний момент він має ексклюзивний контракт на запис з компанією BMG. Його перший запис творів Дебюссі отримав нагороду «Cboc» журналу «Monde de la Musique» («Світ музики»). Далі він записав диск концертів Моцарта для BMG з Паризьким оркестром та Джоном Нельсоном, який бурхливо привітали критики.Після Альфреда Корто у Франції, можливо, не було музиканта, кращого, ніж Дальберто, визнає «Ле Монд».


ІГОР ЧЕТУЄВ
Народився 29 січня 1980 року в місті Севастополі. Закінчив Вищу школу музики і театру м. Ганновера, (Німеччина), клас професора В. Крайнєва. Лауреат міжнародних конкурсів: Гран-Прі Міжнародного конкурсу юних піаністів В. Крайнєва в м. Харкові (1994), Гран-Прі Міжнародного конкурсу піаністів-майстрів ім.. А. Рубінштейна (Ізраїль).Брав участь у міжнародних музичних фестивалях в м. Кальмарі (Франція), в м. Гштадте (Швейцарія), в Брауншвейзі (Німеччина). З камерним оркестром «Віртуози Москви» грав у багатьох містах Росії, країнах СНД та за кордоном. Виступав у Швейцарії в місті Давос на Світовому економічному форумі.Представляв МБФ допомоги юним піаністам В. Крайнєва у Великому залі Московської державної консерваторії, в залах Санкт-Петербурзької філармонії, фестивалях фонду по містах Криму, Франції, Німеччини, Швейцарії, на Міжнародних музичних фестивалях «Володимир Крайнєв запрошує…» у Києві. Гастролював у багатьох містах Росії, України, країн Балтії, США, Канади, Італії, Японії, Великої Британії.


КАРІНЕ ГЕОРГІАН - віолончель (Великобританія)
Народилася у Москві в родині музикантів. Вчитися грі на віолончелі почала з п'яти років під керівництвом батька – відомого віолончеліста і педагога, заслуженого діяча мистецтв Росії Армена Георгіана. Продовжила навчання в консерваторії імені П. І. Чайковського в класі М. Ростроповича.Популярність прийшла до неї після того, як вона отримала першу премію і золоту медаль на третьому Міжнародному конкурсі імені П. Чайковського. Віолончелістка з успіхом гастролювала у країнах колишнього СРСР, Східної і Західної Європи, Далекого Сходу, а також в Австралії і США, де вона вперше виконала концерт-рапсодію Арама Хачатуряна з Chicagо Symphony під керуванням автора. Серед нещодавніх виступів – австралійська прем'єра Сеllо Symphony Бенджаміна Брітена разом з оркестром Московської філармонії під керівництвом Юрія Симонова, участь у фестивалі Ростроповича у Ризі восени 2001 року, де вона виконала перший концерт Шостаковича. У 1980 році Каріне Георгіан переїхала до Лондону, а через три роки стала професором Вищої Школи Музики в Детмольді (Німеччина). Зараз вона поєднує цю роботу і клас для аспірантів у Королівському північному коледжі музики (Манчестер, Велика Британія) з вимогливою діяльністю виконавиці. Репертуар віолончелістки дуже різноманітний, він містить понад 40 концертів для віолончелі з оркестром, багато сольних та камерних творів. Каріне співпрацювала з відомими сучасними композиторами, такими, як Альфред Шнітке, Едісон Денісов, Тігран Мансурян, Кшиштоф Пендерецький, Олександр Гоєр, Олександр Раскатов, Хоуард Скемптон, Олена Фірсова і Дмитро Смірнов. Каріне Георгіан веде майстер-класи у Великобританії, Італії, Японії і Австралії, її записи для фірм Нyperion, Сhandos, Саrlton Сlassics, Віddulph Recordings та Warehouse свідчать про її надзвичайні інтерпретаційні і технічні можливості.


АННА ДЕНИСОВА
Учениця центральної музичної школи при Московській державній консерваторії ім.. П.І.Чайковського (клас заслуженого артиста Росії, завідувача відділенням спеціального фортепіано ЦССМШ доцента В.В.Пясецького) є лауреатом 1-го Відкритого фестивалю- конкурсу юних музикантів ім.. М.А Алексєєва (2001 рік), Лауреатом Дитячого фестивалю мистецтв «Московські зірочки» (2002 рік), лауреатом 4-го Міжнародного телевізійного конкурсу «Лускунчик» (2003 рік, 1-а премія), лауреатом Всеросійського конкурсу «Ротарі» (2003 рік, 1-а премія). В 2002-2005 роках неодноразово виступала з оркестрами: «Кремлін» під керівництвом професора І Фролова, «Віртуози Москви» під керівництвом маестро В. Співакова, «Пори Року» під керівництвом І. Булахова, «Солісти Москви» під керівництвом Ю. Башмета. У жовтні 2005 року вона виграла перший приз на 4-му конкурсі юних піаністів імені А.Д. Артоболевської (середня група). В листопаді Аня виступила з симфонічним оркестром на 3-му фортепіанному фестивалі у Варшаві (Польща), а також з оркестром «Віртуози Москви» під керівництвом В.Співакова на прийомі на честь президента В.Путіна у палаці королеви Нідерландів (м.Гаага).У березні 2006 року Аня завоювала першу премію на 8 Міжнародному конкурсі юних піаністів Володимира Крайнєва. Вона є стипендіатом фонду В. Співакова, фонду «Російське виконавське мистецтво», фонду «Нові імена»


ЯН ДЕПРЕТЕ
Народився 1975 року. Музикою займається з п'яти років, у вісім років отримав свою першу гітару. Навчався в Королівскькій консерваторії Антверпена, та Королівській консерваторії Гааги, де його вчителем був Зоран Дукіс. Удосконалював свою гру на майстркласах Роберто Озеля, Одара Асса, Костаса Каціоліса, Девіда Расселя та Мануеля Баруччо. Лауреат Міжнародних конкурсів гітаристів в Альгамбрі (2001, Нідерланди), Цволлі(2001, Нідерланди), Моттолі (2002, Італія), Антоне (2005, Франція). Серед останніх перемог виконавця - I премія Міжнародного конкурсу гітристів "Printemps de la Guitare" (2006, Бельгія). Виступав із сольними концертами в Європі, Північній та Центральній Америці, Азії, Африці та країнах Океанії. Грав у супроводі відомих симфонічних оркестрів - Королівського філармонічного оркестру Фландрії, оркестру "La Chapelle de Lorranie", Королівського камерного оркестру Валонії, оркестру "Cuitat de Torrent", оркестру радіо Фландрії. Учасник міжнародних гітарних фестивалів в Пекіні (Китай), Мехіко (Мексика), Каїрі (Єгипет), Алессандрії (Італія), Осаці (Японія).


ВОН ВАЙ ІНЬ
Народилася 20 лютого 1993 року. Почала навчання у 1998 році на дитячому відділенні Академії виконавського митецтва м. Гонконг, клас професора Гебрієл Квок. З 2002 р. переможець таких національних і міжнародних конкурсів як Відкритий конкурс піаністів (м. Гонконг, 2002, 2005), Міжнародний конкурс піаністів Азії (м. Гонконг, 2005, 2006), Міжнародний дитячо-юнацький конкурс піаністів фірми Steinway (м. Гонконг, 2005), Llangollen International Musical Eisteddfod (Уельс, Велика Британія, 2006), Міжнародний конкурс піаністів (м. Еттілінген, Німеччина, 2006), шкільні фестивалі (м. Гонконг, 2005, 2006), Міжнародний конкурс піаністів імені Фредеріка Шопена в Азії (2004, 2005). У 2007 році отримала звання лауреата I премії, золоту медаль та низку спеціальних призів VII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця.


АМОРІ КЕЙТО - Франція, скрипка
Народився у 1984 році і вже в 4 роки почав грати на фортепіано, а з 8 років - на скрипці. Здобув фундаментальну музичні освіту: навчався у Мішеля Лефебвра у Бордоській консерваторії, де отримав 13 перших нагород за успіхі у грі на скрипці та камерному музикуванні; пізніше закінчив Паризьку консерваторію по класу скрипки у відомого професора Жан-Жака Канторов і продовжував займатися під його керівництвом у Роттердамській консерваторії до свого від'їзду до США у 2002 році. Удосконалював свою майстерність в мастеркласах Захара Брона, Тібора Варги, П'єра Амуаля, Жерарда Полє та інших. Переможець чисельних міжнародних конкурсів; володар I премії Міжнародного конкурсу ім. Родольфа Ліпіцера, а також шести інших вищих нагород, в тому числі - I премія Міжнародного конкурсу скрипалів "Julius Stulberg", I премія міжнародного конкурсу "Rosalind and Joseph Stonc Berg Philarmonic" (2004), I премія міжнародного конкурсу скрипалів Waido Mayo (2004). Веде активну гастрольну діяльність - виступав із сольними концертами в престижних залах США, Японії, Канади, Франції, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Італії та багатьох інших. Знаменною подією творчої біографії скрипаля у червні 2004 року став його дебют у Карнегі-хол, коли він виконуав концерт Брамса разом із симфонічним оркестром під орудою Давіда Джільберта.


СЕРГІЙ КУДРЯКОВ - Росія, фортепіано
Нардився 1978 року в Москві. Навчався у Валентина Арістова в музичному училищі ім.Гнесіних та у професора Михайла Воскресенського. Також вивчав камерну музику під керівництвом професора Олександра Рудіна. Володар престижних нагород музичних конкурсів: I премія Міжнародного конкурсу в Женеві (2002), I премія Міжнародного конкурсу камерної музики ім. Гоетано Цинетті (Верона, в дуеті зі скрипалем І. Хоффманом), I премія Міжнародного конкурсу ім. Гези Анда (2006). Виступав із сольними концертами в Росії, країнах Європи, в Японії та США, грав у супроводі таких відомих оркестрів як Orchestre de la Suisse Romande, симонічий оркестр Тонхалле Цюріха, Московський симфонічний оркестр ім. П.І. Чайковського, Московський симфонічний оркестр під орудою визнаних диригентів - Володимира Федосєєва, Філіпа Ентремо, Франко Трінка, Теодора Гушалбауера. Постійний учасник міжнародних музичних фестивалів у Франції, Австрії, Італії, Чехії, Росії, Сербії. В сезоні 2006/07 рр. музикант виступає разом з Бременським філармонічним оркестром (диригент Ані Расі), Бернським симфонічним оркестром (диригент Іляху Інбал) та Белградським симфонічним оркестром (диригент Крістіан Мендел).


ДЖИ-ХЬЮН ПАК - Корея, сопрано
Народилася 1973 року. Закінчила Сан-Шинський університет та національний університет у Сеулі, де отримала ступінь магістра вокального мистецтва. Пізніше навчалась у Міланській консерваторії ім. Джузеппе Верді в класі камерного співу у Даніели Учелло. Лауреат національних і міжнародних конкурсів, в тому числі: І премії Міжнародного конкурсу вокалістів Ренати Тебальді у Сан-Маріно (Італія), І премії в оперній категорії та спеціальних призів Міжнародного конкурсу вокалістів у Преторії (ПАР, 2006). В репертуарі співачки - партії центральних героїнь в операх Доніцетті "Лючія де Ламмермур", Верді "Ріголетто", Моцарта "Чарівна флейта", сопранові партії в операх Белліні, Пуччіні, Р. Штрауса, Деліба; камерно-вокальні твори Рахманінова, Вольфа, Р. Штрауса. Постійно виступає на оперних і концертних сценах в Кореї та Італії.


ТАРАС ШТОНДА - Україна, бас
Народився у Києві. 1993 року закунчив Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського (клас Галини Сухорукової). З 1992 року є солістом Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка. Протягом 1991-2001 р.р. здобув звання лауреата таких міжнародних конкурсів, як Міжнародний конкурс вокалістів ім. М.Глінки (Алма-Ата), Міжнародний конкурс співаків ім. Х. Гаярре (Памплона), Міжнародний конкурс вокалістів ім. Франсіско Він`яса (Барселона), Міжнародний конкурс Марії Каллас Гран-прі (Афіни). В оперному репертуарі співака - провідні партії в операх "Руслан і Людмила" Глінки, "Ріголетто", "Дон-Карлос", "Набуко" Верді, "Мазепа", "Євген Онєгін", "Іоланта" Чайковського, "Борис Годунов", "Хованщина" Мусорського, "Катерина Ізмайлова" Шостаковича. Співак приділяє велику увагу камерній музиці - багато виступає в кантатно-ораторіальному жанрі, виконує українську классичну і сучасну музику. Веде активну гастрольну діяльність - виступав у Франції, Іспанії, Угорщині, Швейцарії, Нідерландах, Данії, Бразилії, Сербії, Словенії, Італії, Польщі, Німеччині. Постійний учасник міжнародних фестивалів у Чехії, Словенії, Фінляндії. Має почесне звання "Заслужений артист України".